Jak wiele korzyści daje kompostowanie?

13.11.2016   Autor: Artur Maras
---

Uczniowie trzech pilskich szkół oraz pracownicy Inwest-Parku i Urzędu Miasta mają przekonać się jak wiele korzyści daje kompostowanie. Pomogą im w tym kompostowniki, które placówki otrzymały od miejskiej spółki Gwda w ramach akcji „Szkoła kompostowania”.

- Te wszystkie instytucje w ramach swojej działalności będą nakłaniać wszystkie osoby, które w nich pracują czy się uczą, do tego żeby cały strumień odpadów biodegradowalnych, który się tam zjawia, od liści z utrzymania terenów zielonych do resztek jedzenia, które w takich miejscach się pojawiają, trafiały do kompostowników i w tych urządzeniach były przetwarzane na coś cennego - mówi Tomasz Wojciechowski, prezes spółki Gwda

Oprócz korzyści z posiadania takiego naturalnego nawozu jakim jest kompost, najważniejsza ma być oczywiście nauka segregowania. Kampania miejskiej spółki „SZKOŁA kompostowania” ma przede wszystkim zmieniać świadomość jej uczestników. Aż 50% śmieci wytwarzanych w gospodarstwach domowych to odpady biodegradowalne. Po oddzieleniu resztek jedzenia i wrzucanie ich do kompostownika sprawie, że będzie można  skutecznie posegregować nawet do 95% pozostałych odpadów. Takie nawyki są ważne ze względu na unijne normy segregacji odpadów, które Polska musi spełnić. Na początek 600-litrowe pojemniki otrzymała Szkoła Podstawowa nr 7 i 12, Gimnazjum nr 4 oraz Urzad Miasta i Inwest-Park.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group