Wierni zbierają na remont kościoła

19.10.2016   Autor: Jakub Sierakowski
---

Kościół w Łobżenicy przechodzi remont. Renowacja prowadzona jest ze zbiórek parafian, był też koncert charytatywny, po to by przyspieszyć prace, a trzeba się spieszyć, bo drewnianym elementom zagraża szkodnik... kołatek.

Kościół świętego Szczepana w Łobżenicy to jeden z zabytków tego miasta. Został wybudowany w latach 1910 – 1911 w stylu eklektycznym, to znaczy łączącym architektoniczne style z różnych epok. W środku znajdują się między innymi ołtarz główny i ambona, które pochodzą z drugiej połowy XVIII wieku. Niedawno zakończyła się renowacja wieży, którą pokryto blachą tytanowo-cynkową. Koszt inwestycji wyniósł 250 tysięcy złotych. Ponadto ruszyła akcja „Ratujmy św. Szczepana”, w którą włączyli się mieszkańcy. Zorganizowano nawet koncert charytatywny.

W ramach akcji „Ratujmy św. Szczepana” zbierane są pieniądze na kolejne inwestycje m.in. na wymianę witraży wewnątrz budynku oraz remont ołtarza. Priorytetem jest renowacja dachu nad główną nawą, co ma uratować kościół przed niszczeniem.

Kościół dostał niedawno dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu na renowację ołtarzy. Łącznie to 35 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group