Przeciąga się remont drogi w Wałczu

15.09.2016   Autor: Redakcja
---

Ponad milion złotych będzie kosztował remont ulicy Okrężnej w Wałczu. Prace miały zakończyć się w przyszłym miesiącu, już wiadomo, że się przedłużą. Budowlańcy natrafili na problemy.

Ulewny deszcz zalał podłoże. Przez to kierowcy będą musieli czekać kolejny miesiąc na finał modernizacji.

Ma być wymieniona cała nawierzchnia, ma być uporządkowany ruch pieszych wzdłuż całej ulicy. Remontowane są również chodniki i ścieżka rowerowa. Oznakowanie jest także zaplanowane, także bezpieczeństwo tam powinno się znacząco zwiększyć /em>
- tłumaczy Sławomir Zych, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Wałczu.

Pierwotnie remont miał zakończyć się na początku października. Będzie jednak opóźnienie najprawdopodobniej o miesiąc. Pojawiły się bowiem problemy z podłożem gruntowym, które pojawiły się wskutek intensywnych opadów deszczu. Inwestor, czyli wałecki urząd miasta będzie musiał również negocjować z wykonawcą warunki umowy. Miasto liczy, na to, że za dodatkowe prace nie będzie trzeba dodatkowo płacić.

Pierwotnie remont drogi miał kosztować ponad milion złotych. Modernizacja ulicy Okrężnej realizowana jest w ramach projektu dróg miejskich, na który przeznaczono pięć milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group