Radni zdecydowali: będzie korekta podatków

03.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Na ostatniej sesji radni zmienili wysokość stawek podatku w gminie Piła. Korekta jest niewielka - mówiła podczas sesji skarbnik Gminy Piła Ewelina Ślugajska.

- Uchwała zakłada korektę podatków w zakresie dwóch przedmiotów opodatkowania: budynków mieszkalnych i pozostałych gruntów. Korekty są niewielkie. Odpowiednio trzy grosze i dwa grosze. Mówimy o korekcie dlatego, że porównując stawki podatku, które były ustalone w 2011 roku do stawek maksymalnych, my właściwie dostosowujemy te wartości w takim samym stosunku jak było 5 lat wcześniej. To wynik tego, że przez kilka tych stawek nie podnosiliśmy, więc ta różnica się zwiększyła – mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Radni zmienili tym samym wysokość stawek obowiązującą od 2011 roku. Wykonana na potrzeby prac komisji analiza wysokości stawek w gminach sąsiednich oraz większych miastach wykazała, że stawki obowiązujące w Pile są niższe. Na podstawie powierzchni, która została zadeklarowana w 2016 roku w gminie Piła do opodatkowania miasto szacuje, że do budżetu z tego tytułu wpłynie jakieś 350 tys. złotych. Środki te maja być przeznaczane na kolejne inwestycje miejskie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group