Inwestycje drogowe i nowe oświetlenie w Czarnkowie

17.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

W Czarnkowie zakończyła się realizacja przebudowy ulicy Wodnej. Obecnie trwają prace związane z wymianą oświetlenia w mieście oraz budową nowych dróg i chodników. Samorządowcy na te inwestycje przeznaczyli niemal 2 miliony złotych.

-Wystąpiliśmy do Urzędu Wojewódzkiego o tak zwaną schetynówkę na tę drogę. Natomiast nie dostaliśmy dofinansowania ponieważ wojewódzki konserwator zabytków nie pozwolił nam rozebrać, to się nazywa mykwa żydowska - tłumaczy Grzegorz Kaźmierczak, zastępca burmistrza Czarnkowa

Dlatego gmina Czarnków przebudowała ulicę Wodną w całości z własnych funduszy, a kosztowało to ponad milion złotych. Zostały tutaj wymienione lampy, położono nową nawierzchnię oraz wybudowano chodnik z pasem dla ruchu rowerowego. Przy pasażu handlowym powstał także parking na siedemdziesiąt miejsc postojowych. Nowe lampy pojawiły się także przy parkingu niedaleko starostwa powiatowego. A już niedługo ledowe światło rozbłyśnie nad ulicą Pocztową, Ogrodową i Łąkową. Przebudowa trwa także na osiedlu Słonecznym, powstaje tam całkiem nowa droga przy ulicy Zielonej. Miasto na ten cel przeznaczyło ćwierć miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group