Asta Video Fest

Płatny parking przy starostwie w Czarnkowie

10.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Parking przy Starostwie Powiatowym w Czarnkowie będzie odpłatny - postanowili samorządowcy. Takie rozwiązanie ma rozładować nieustannie zatłoczony parking i dać możliwość przyjezdnym z okolicy szybkie załatwienie spraw w urzędach znajdujących się nieopodal.

- Tam gdzie są płatne parkingi, jest tam rotacja samochodów i na tym nam zależy. Tu w centrum obok siebie są trzy najważniejsze instytucje w mieście, czyli Urząd Miasta, Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe ilość w okolicy miejsc parkingowych jest ograniczona - tłumaczy decyzję Grzegorz Kaźmierczak, zastępca burmistrza Czarnkowa.

Stąd pomysł zainstalowania parkometru. Płatny parking pomiędzy ulicą Wodną, a Rybakami. Ma ułatwić komunikację i rozładować tłok na parkingu przylegającym do budynku starostwa powiatowego. Parkomat pojawi się tu jeszcze w tym tygodniu.

Za postój w tym miejscu kierowcy będą musieli zapłacić 50 groszy za pół godziny i złotówkę za pełną godzinę. Ci jednak, którzy płacić nie chcą mają do dyspozycji niedaleko, bo przy ulicy Wodnej nowy parking na 70 miejsc.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group