Działki przy ul. Świerkowej w Pile pod młotek

30.07.2016   Autor: Artur Maras
---

We wrześniu prawdopodobnie ruszy przetarg na sprzedaż działek przy ulicy Świerkowej w Pile. Działki są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. W przyszłym tygodniu decyzję o ich zbyciu podejmie zarząd powiatu pilskiego czyli właściciel gruntów.

- Będzie to 11 działek, o powierzchni od 552 do 872 metrów, będą oczywiście podane numery tych działek, położenie, generalnie opis nieruchomości no i wartość działek, cena wywoławcza. Dziś oczywiście nie mogę powiedzieć jaka to będzie cena, jest to w tej chwili szacowane przez biegłych rzeczoznawców, natomiast powiem tak: na pewno będą to działki położone w atrakcyjnym miejscu z możliwością podłączenia do wszelkich mediów, więc atrakcyjny produkt, atrakcyjna oferta dla mieszkańców Piły lub dla tych którzy chcą zamieszkać w Pile - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przetarg prawdopodobnie zostanie ogłoszony już we wrześniu. Pieniądze ze sprzedaży tych działek budowlanych mają być przeznaczone na cele edukacyjne. Na liście ewentualnych zadań są trzy oświatowe inwestycje na terenie Piły. Pierwsza to rozbudowa internatu przy Zespole Szkół im. Staszica, czyli popularnej Nafcie, druga to rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile, a trzecia to budowa długo wyczekiwanej hali sportowej przy pilskim ogólniaku przy ul. Wincentego Pola. Pieniądze trafią tylko na jedną z nich. Zgodnie z ustaleniami z Urzędem Miasta ma to być właśnie budowa hali przy pilskim liceum.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group