Jest ruch w pilskiej strefie przemysłowej

29.07.2016   Autor: Artur Maras
---

W strefie przemysłowej sprzedano dwie działki. Ogłoszono też przetarg na sprzedaż kolejnej. Równocześnie na tym terenie prowadzone są prace związane z budową drogi i rozbudową ul. Magazynowej.

- W ostatnich miesiącach rozstrzygnęliśmy dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości pod zabudowę usługowo-produkcyjną w rejonie strefy przemysłowej i to jest jedna działka w strefie ekonomicznej 8 tys. m kw. A druga bardzo duża działka bo niespełna 3 ha położona w rejonie S 11 przy ul. prowadzącej na Kaczory, działka również przeznaczona pod zabudowę usługowo-produkcyjną, przetarg został rozstrzygnięty i umowa notarialna zostanie podpisana w przyszłym miesiącu - informuje Julita Grzegrzółka dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta w Pile.

Inwestor, który kupił tę działkę w drugim przetargu za kwotę niemal 887 tys. zł będzie miał 4 lata na zagospodarowanie nieruchomości.

29 lipca ogłoszony został także przetarg na działkę o powierzchni ponad hektara. Za tę miasto chce otrzymać co najmniej 559 tys. zł. Tyle bowiem wynosi cena wywoławcza nieruchomości. Więcej szczegółów władze miasta nie ujawniają.

Na konferencji przypomniano jednak także o bieżących inwestycjach drogowych w strefie przemysłowej. Na miejscu trwają już prace nad budową drogi do terenów podstrefy oraz rozbudowę ul. Magazynowej. Wartość tych prac to niemal 5 mln zł. W planach jest także przebudowa ul. Wawelskiej gdzie powstaną m.in. ronda, ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group