Nowe Życie na fali. Dziś dopływa do Berlina!

09.07.2016   Autor: Artur Maras
---

Nowe Życie na Noteci. Neon – bo o nim mowa - odrestaurowany płynie Notecią na wystawę do Berlina. Ozdoba rolniczej spółdzielni produkcyjnej z jednej ze wsi pod Bydgoszczą też zyskała Nowe Życie.

Nowe Życie dotarło Notecią do Ujścia i do Czarnkowa. Neon pochodzi z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w jednej spod bydgoskich wsi.

- Znalazłam ten neon właśnie w tym miejscu i po prostu go otrzymałam jako rodzaj złomu - nazwijmy to po imieniu. Dzięki współpracy z kilkoma galeriami udało nam się ten neon zreanimować, by nadać Życiu rzeczywiście nowe życie - tłumaczy Elżbieta Jabłońska, artystka.

Nowe a do tego światowe. Elżbieta Jabłońska od kilku lat marzyła bowiem o tym aby neon spławić rzeką i pokazać go zagranicznej publiczności. Udało się to m.in. dzięki Instytutowi Polskiemu w Berlinie i Deutsche Bank Kunsthalle oraz Szkole Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Neon będzie zatrzymywać się po drodze na sześciu przystankach.

- Wypłynęliśmy z Nakła w poniedziałek, a w sobotę mamy się zameldować w Berlinie. Wpływamy do samego centrum gdzie będzie uroczyste powitanie i przekazanie tego neonu do Instytutu Kultury Polskiej w Berlinie - dodaje Grzegorz Nadolny, kapitan statku Władysław Łokietek.

Tam bowiem neon zabłyśnie dla szerszej publiczności. I choć Nowe Życie rozbłyska tak już od 2009 roku, to zamysłem artystki jest aby podróżował po całym kraju wszędzie inspirując widzów do rozpoczęcia... Nowego Życia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group