Wojewoda o problemach małych samorządów

08.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Problemy w oświacie i postępująca demografia a także program rozwoju rodziny. O tym wszystkim dyskutowali burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu złotowskiego na spotkaniu z wicewojewodą Marleną Maląg które odbyło się w auli starostwa powiatowego.

- Słuchając tego co samorządowcy mówili, przedstawiciele poszczególnych gmin, ale także pan starosta, to są te działania bardzo dobre, na pewno jeszcze kolejne idzie wdrożyć. Nam na przykład zależy na tym, aby oddzielać politykę prorodzinną od polityki społecznej tej socjalnej - tłumaczy Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

Wicewojewoda pozytywnie oceniła program wprowadzony przez gminę Złotów pod hasłem Rodzina na 5. Ma on umożliwiać rodzinom wielodzietnym tańsze korzystanie z atrakcji sportowych w mieście.

Podczas spotkania burmistrzowie i wójtowie 8 gmin powiatu złotowskiego rozmawiali o swoich problemach. A jest ich niemało. Gminy nie mają pieniędzy na utrzymywanie gabinetów lekarskich w szkołach, wsie borykają się także z brakiem najpotrzebniejszych specjalistów, brakuje bowiem stomatologów i ginekologów. Wójtowie obawiają się też likwidacji gimnazjów, bo nauczyciele mogą stracić pracę, a dzieci ich zdaniem będą mieć trudniejszy dostęp do edukacji.

Wicewojewoda Marlena Maląg wysłuchała tych uwag. Zapewniła, że je rozumie, ale na razie samorząd wojewódzki nie jest w stanie pomóc samorządom w złotowskim, bo po prostu nie ma na to pieniędzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group