Henryk Stokłosa na 17. miejscu najbogatszych

29.06.2016   Autor: Redakcja
---

Henryk Stokłosa na 17. miejscu na liście najbogatszych Polaków opublikowanej przez tygodnik Wprost. Jego majątek szacuje się na 1,45 mld zł.

Tygodnik Wprost podlicza majątek byłego pilskiego senatora, a obecnie radnego powiatu pilskiego. - Niedaleko Piły 66-letni biznesmen prowadzi swoją grupę Farmutil, konglomerat kilkudziesięciu spółek zajmujących się chowem i ubojem zwierząt oraz produkcją różnych rodzajów mięsa i wędlin. Do tego dochodzą udziały w zakładach zbożowych, sklepach spożywczych, laboratoriach badawczych, domu gościnnym Pasibrzuch w Śmiłowie w woj. wielkopolskim, a nawet w pilskim „Tygodniku Nowym”. Grupa kapitałowa Stokłosy inwestuje też w branży chemicznej. W wybudowanym pod Mirosławcem zakładzie Investa-Chem rusza właśnie produkcja środków czyszczących i dezynfekcyjnych. Cała działalność przynosi mu rocznie ok. 2 mld zł przychodu - czytamy na stronie WPROST.

Henryk Stokłosa swoją działalność rozpoczął od utylizacji odpadów zwierzęcych, dziś jego zakłady przetwarzają ok. 70 proc. takich odpadów. Radny ma też największą w kraju prywatną flotę lotniczą, w tym dziewięć samolotów i cztery helikoptery oraz lotnisko położone przy swojej rezydencji pod Śmiłowem. W oświadczeniu majątkowym na stronie powiatu pilskiego, wykazuje też składniki majątku powyżej wartości 10 tys. złotych, w tym kolekcję około 30 zegarków, czy też dwa konie i motocykl Harley Davidson.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group