Policjant służby kryminalnej roku

09.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Do Piły zjechali kryminalni z całej Polski. Wszystko za sprawą finału Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016".

Mundurowi z 16 województw sprawdzali swoje umiejętności na bulwarach Chatellerault. Ich zadaniem było zabezpieczenie wszelkich śladów w miejscu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. - To są na pewno doświadczeni policjanci i też my będziemy musieli się skupić żeby wyłonić tych najlepszych. Są tu przedstawicielce z różnych komend z całej Polski. Są to najlepsi policjanci - tłumaczy podkom. Paweł Leśniewski Szkoła Policji w Pile.

Pierwsze zadanie polegało na sprawdzeniu umiejętności kryminalnych na miejscu zdarzenia. Policjanci musieli zabezpieczyć wszelkie ślady w miejscu, w którym według scenariusza konkursu doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Oceniali ich wykładowcy pilskiej szkoły policji, policjanci z komendy głównej oraz centralnego laboratorium kryminalistycznego. Później przyszedł czas na test sprawdzający wiedzę. Dzisiaj najlepsi kryminalni z kraju testowani byli w udzielaniu pierwszej pomocy. Kolejna rywalizacja było już na strzelnicy.

Konkurs na najlepszego policjanta służby kryminalnej zorganizowała Szkoła Policji w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group