Uliczne skoki o tyczce ponownie w Pile

15.05.2016   Autor: Magdalena Lach
---

W tym roku nieco wcześniej, bo w maju, na pilskim daptaku odbędzie się kolejny, czwarty już Uliczny Konkurs w Skoku o Tyczce. W zawodach, które swoją atrakcyjną formułą przyciągają tłumy kibiców wystąpią najlepsi skoczkowie z całego świata

- Mamy potwierdzenie od Pawła Wojciechowskiego, od Piotra Liska, czyli naszych brązowych medialistów Mistrzostw Świata. Będą też Robert Sobera i Michał Belgar, czyli finaliści tychże Mistrzostw Świata. Będzie również Mareks Ārents, Łotysz który już startował dwukrotnie w Pile, będą też inni Polacy, oczywiście będzie Przemek Czerwiński, czyli nasz as z Piły, który właściwie wrócił do Piły, jest zawodnikiem szczecińskim, ale ponownie trenuje w Pile. Wszyscy liczymy na to, że bardzo dobrze się zaprezentuje – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Ubiegłoroczne zawody zakończyły się zwycięstwem Brazylijczyka. Thiago Braz pierwsze miejsce zapewnił sobie dzięki pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 5.70. Dodatkowym atutem mitingu w Pile będzie możliwość uzyskania przez zawodników minimum na Mistrzostwa Europy oraz Igrzyska Olimpijskie. Zawody odbędą się 22 maja o godz. 17.00 na pilskim deptaku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group