Ukrainiec wygrał bieg im. Alojzego Graja w Łobżenicy

15.05.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Pawel Olijnyk okazał się zwycięzcą XXII Ogólnopolskiego Biegu im. Alojzego Graja w Łobżenicy. Zawodnik z Ukrainy na pokonanie trasy mierzącej 10 kilometrów potrzebował niewiele ponad 30 minut. Trzeci etap powiatowego cyklu Biegaj z Nami ukończyło ponad 200 osób.

Na trasie w Łobżenicy pojawili się zawodnicy z całej Polski. W mocno obsadzonej stawce nie zabrakło również biegaczy spoza granic naszego kraju. Tegoroczną edycję popularnej imprezy promował również brązowy medalista Mistrzostw Świata w biegu na dystansie 800 metrów (Edmonton, 2001) Paweł Czapiewski. Utytułowany lekkoatleta uplasował się na 54. pozycji.

Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał reprezentant Ukrainy Pawel Olijnyk – 00:32:12. Najszybszym z krajowych zawodników okazał się Łukasz Wirkus reprezentujący barwy klubu Talex Borzytuchom. Wśród kobiet bezkonkurencyjną formę zaprezentowała Katsiarina Ptashuk, która ukończyła dystans z czasem 00:36:42. Tegoroczny memoriał znakomitego sportowca ukończyły 223 osoby.