Wkrótce konkursy na dyrektorów szpitali

10.04.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

W szpitalach w Trzciance i w Czarnkowie będą konkursy na dyrektorów obu placówek. Powołano już komisję konkursową. Przy szpitalach mają też powstać fundacje.

Szpitale w Trzciance i Czarnowie już od kilu miesięcy są bez dyrektorów. W Czarnkowie Jacek Petryka złożył rezygnację, natomiast Wacław Bala ze szpitala w Trzciance został odwołany. Teraz tym szpitalem zarządza jego były zastępca.

Zarząd powiatu powołał komisję konkursową, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie obu konkursów. Poprzeczka będzie postawiona wysoko. Kogo na tych stanowiskach widziałby starosta? - Osobę, która ma wizję funkcjonowania szpitala w nowej rzeczywistości, która ma wiedzę w zakresie zarządzania zasobem ludzkim, a z drugiej strony ma wiedzę ekonomiczną. Powinien to być dobry fachowiec - mówi Tadeusz Teterus, starosta powiatu czarnowsko-trzcianeckiego.

A obie placówki zmagają się z problemami. W tym także finansowymi. Z tymi problemami zmagać się będą nie tylko nowi dyrektorzy obu szpitali, ale także zarząd powiatu i być może lokalni przedsiębiorcy. Starosta czarnkowsko-trzcianceki namawia ich bowiem, do założenia fundacji na rzecz obu lecznic. - Potrzeby są duże. Karetka jest taką potrzebą najpilniejszą. Nasze samochody, nasze karetki transportu sanitarnego mają już 10 lat. Mamy kontrakt na karetkę typu S. Więc najpilniejszą potrzebą jest wymiana tego samochodu i to jest zakup w najbliższej przyszłości planowany - tłumaczy Barbara Wicher, p.o. dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

A to nie jedyna potrzeba w tym szpitalu. Czarnkowski szpital jest jedyną w regionie placówką która nie posiada tomografu komputerowego. Jego zakup też mógłby być sfinansowany przez fundację, jeśli taka powstanie. Na fundację liczy też Szpital Powiatowy w Trzciance. -Taka fundacja jest potrzebna. Na pewno wpłynie na rozwój naszego szpitala. Zawsze duże są potrzeby jeżeli chodzi o zakup sprzętu, a to może spowodować, że szpital będzie mógł świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie - przekonuje Mirosław Szymajda, p.o dyrektora Powiatowego Szpitala w Trzciance.

Mirosław Szymajda zapowiedział także, że przystąpi do konkursu na dyrektora Szpitala Powiatowego w Trzciance. Konkurs może zostać ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group