Jakie są plany nowego starosty pilskiego?

01.04.2016   Autor: Artur Maras
---

Radni wybrali nowego starostę pilskiego. Eligiusz Komarowski, dotychczasowy etatowy członek zarządu powiatu pilskiego był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu w Pile wybrano nowy zarząd. Starosta Franciszek Tamas nie pojawił się na sesji, ale przysłał swoją rezygnację. - Nie podał jakiegoś szczegółowego uzasadnienia tej decyzji, skupił się raczej na wymienieniu dotychczasowych osiągnięć zarządu powiatu oraz na podziękowaniach - tłumaczy Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

Takim obrotem spraw nie była zaskoczona opozycja. Od jakiegoś czasu spekulowano, że Franciszek Tamas złoży rezygnację. - Jego odejście nie jest dla nas zaskoczeniem, natomiast laurkę jaką wystawił sam sobie, gdy mówił jedynie o sukcesach to z taką laurką zgodzić się nie można. Pan Franciszek Tamas nie był dobrym starostą nie potrafił jednoczyć wokół siebie ludzi, doprowadził do wielu konfliktów, napięć - tłumaczy Marian Martenka, radny Platformy Obywatelskiej.

Po dołączeniu tego punktu do porządku obrad radni Radni przyjęli rezygnację starosty. Jedynym kandydatem na to stanowisko został Eligiusz Komarowski. Rekomendował go szef klubu Porozumienia Samorządowego – Henryk Stokłosa.

O wizji dotyczącej kierowania starostwem mieszkańcy mają się dowiedzieć w najbliższym czasie poprzez zwołaną konferencję prasową.

*********************************************************************************************************

Uchwałą Rady Powiatu w Pile 31marca 2016r. został powołany nowy Zarząd Powiatu w Pile. Są to osoby kompetentne, z bogatym doświadczeniem zawodowym i samorządowym.

Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski


Urodził się w 1970 roku w Inowrocławiu. Przez blisko 40 lat mieszkał na terenie gminy Wyrzysk, gdzie m.in. pełnił przez 3 kadencje funkcję radnego Rady Miejskiej, w tym funkcję  przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz przewodniczącego Klubu Radnych. W 2014 roku Rada Powiatu w Pile powierzyła mu funkcję Etatowego Członka Zarządu Powiatu. Eligiusz Komarowski ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile oraz studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu finansów i marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zawodowo przez 20 lat związany był z grupą kapitałową Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Ukończył wiele kursów m.in. z zakresu zintegrowanych systemów zarządzania i pełnił funkcje audytora. Był pełnomocnikiem Ministra Skarbu Państwa w procesie wydawania bezpłatnych akcji pracowniczych w grupie PGNiG S.A. Jednocześnie doświadczenie zawodowe zdobywał jako doradca kilku prywatnych firm. Był aktywnym działaczem sportowym, w tym m.in. członkiem zarządu Nadnoteckiego Stowarzyszenia Sportowego w Pile oraz Wojskowego Klubu Sportowego „Sokół” w Pile. W latach 2010-2014 był wiceprezesem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Poznaniu. Jest sędzią bokserskim klasy międzynarodowej.

Wicestarosta Pilski - Stefan Piechocki


Urodził się 14 grudnia 1952 roku. Posiada wykształcenie średnie ogólnokształcące. Jest żonaty, ma dwóch synów i sześcioro wnucząt. Prowadzi gospodarstwo rolne w Nowej Wsi Ujskiej. Był działaczem LZS, OSP i Rady Sołeckiej. Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Odznaczony  Srebrnym Krzyżem  Zasługi oraz Medalem Wincentego Witosa.
Od 1994 roku był radnym gminy Ujście, członkiem zarządu gminy, w latach 2002-2006 zastępcą burmistrza gminy Ujście. Od 2006 roku jest radnym Rady Powiatu w Pile, w kadencji 2006-2010 był członkiem Zarządu Powiatu, w kadencji 2010-2014 etatowym członkiem zarządu, a od listopada 2014 wicestarostą pilskim.

Etatowy Członek Zarządu – Przemysław Pochylski


Urodził się 11 maja 1981 roku w Pile. Absolwent Politechniki Poznańskiej, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera transportu drogowego na wydziale Maszyn Roboczych i Transportu. Biegle włada językiem angielskim i niemieckim. Zawodowo związany był z branżą transportową. Czynny działacz sportowy, propagator koszykówki, zaangażowany w rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Od listopada 2014 roku radny Rady Powiatu w Pile, przewodniczący Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa.

Członek Zarządu - Jerzy Wiesiołek


Urodził się 15 marca 1955 roku. Zamieszkały w Jaraczewie, gmina  Szydłowo. Wykształcenie – technik rolnik. Właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 130 hektarów. Był członkiem zarządu gminy Szydłowo oraz radnym rady gminy Szydłowo. Od 2006 roku radny Rady Powiatu w Pile, w kadencji 2006-2010 wiceprzewodniczący Rady, od listopada 2014 członek zarządu.

Członek Zarządu – Mirosław Pierko


Urodził się 3 marca 1961 roku. Zamieszkały w Pokrzywnicy w gminie Szydłowo. Z wykształcenia leśnik. W latach 1990-2014 był radnym gminy Szydłowo, przez pewien czas pełnił też funkcję członka zarządu gminy Szydłowo oraz funkcję przewodniczącego Rady. Członek Związku Leśników RP oraz Polskiego Związku Łowieckiego. Od listopada 2014 roku radny Rady Powiatu w Pile, członek zarządu.

Agnieszka Matusiak, starostwo powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group