Eligiusz Komarowski został wybrany na starostę

31.03.2016   Autor: Redakcja
---

Radni wybrali nowego starostę pilskiego. Eligiusz Komarowski, dotychczasowy etatowy członek zarządu powiatu pilskiego był jedynym kandydatem. Za głosowało 17 radnych. Pięcioro było przeciw, a jeden się wstrzymał.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Pile wybrano nowy zarząd. Starosta Franciszek Tamas nie pojawił się na sesji, ale przysłał swoją rezygnację. Napisał w niej, że dla niego na pierwszym miejscu zawsze było dobro powiatu. Do jego głównych zadań należała ocena stanu finansów i szukanie oszczędności. Dlatego też, jak podkreślił w piśmie, musiał podejmować często działania niepopularne i trudne. Przyniosły one jednak efekt. Zaoszczędził około 6 milionów złotych, z czego dwa trafią na inwestycje do szpitala specjalistycznego w Pile. Pozostałe oszczędności mają być rozdysponowane na pomoc społeczną oraz na inwestycje drogowe.

Na koniec, w liście, Franciszek Tamas podziękował pracownikom, z którymi przepracował w starostwie ponad rok.

Przewodniczący Rady Powiatu w Pile - Kazimierz Wasiak, zaproponował wówczas radnym dołączenie tego punktu do porządku obrad i radni przyjęli rezygnację starosty.

Eligiusz Komarowski został jedynym kandydatem na to stanowisko. Rekomendował go szef klubu Porozumienia Samorządowego - Henryk Stokłosa. W tajnym głosowaniu 17 radnych poparło jego kandydaturę, a 5 było przeciwnych i jeden radny się wstrzymał od głosu.

Następnie dokonano głosowania nad składem zarządu. Tu na miejsce etatowego członka zarządu został wybrany radny Porozumienia Samorządowego - Przemysław Pochylski, prezes KS Basket Piła. Reszta składu pozostała bez zmian: wicestarosta Stefan Piechocki oraz dwóch nieetatowych członków Jerzy Wiesiołek i Mirosław Pierko.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group