Rozbudowa DPS-u w Pile?

18.03.2016   Autor: Artur Maras
---

Zarząd Powiatu w Pile chce wykupić należącą do NSZZ Solidarność część budynku, w którym znajduje się Dom Pomocy Społecznej.

Gdyby powiat stał się jedynym właścicielem nieruchomości mógłby starać się o środki zewnętrzne na kolejne inwestycje. W tej chwili sprawa jest w sądzie. - Ugoda jest przed nami. Sprawa została odroczona do maja, chcemy do tego czasu się porozumieć. Jest chęć z obu stron, są środki zabezpieczone w rezerwie powiatu na wykup, a teraz pytanie tylko ile? Bo wiadomo jeden chce sprzedać drogo, a drugi chce kupić tanio więc musimy tutaj dojść do kompromisu - wyjaśnia Bogusław Mikita, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pile.

Obecnie właścicielem budynku przy ul. 11 listopada jest powiat pilski, który posiada ponad 70% udziałów. Pozostałe udziały należą do NSZZ Solidarność. Sprawa podziału nieruchomości nie jest nowa, bo rozpatrywana w pilskim sądzie od 2013 roku. Teraz spór ten zmierza prawdopodobnie do szczęśliwego finału. Przejecie budynku na własność całości budynku przez powiat pilski, umożliwiłoby ubieganie się o środki zewnętrzne na zaadaptowanie przejętych pomieszczeń i termomodernizację obiektu. Ale to nie wszystkie zalety takiej zmiany. Gdyby udało się powiększyć Dom Pomocy Społecznej o nowe pomieszczenia, powstałaby tu druga w powiecie Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group