Asta Video Fest

Komu dzisiaj potrzebna jest poezja?

17.03.2016   Autor: Redakcja
---

Na tak postawione pytanie w programie „W szerszym kontekście” odpowiedziała Zuzanna Przeworska – poetka, dziennikarka i wydawca.

Zuzanna Przeworska od lat kieruje Fundacją im. Agnieszki Bartol, dziewczynki, która za swojego krótkiego życia zachwyciła swoją twórczością literacką. Fundacja organizuje konkursy literackie i skupia wielu młodych, ale także dojrzałych twórców. Konkursy cieszą się ogromną popularnością, co znaczy, że jest wielu ludzi, którzy piszą, którzy chcą się swoją wrażliwością podzielić z innymi. - Poezja jest w nas wszystkich, bo wszyscy mamy wrażliwość, widzimy obrazami, ale tylko niektórzy potrafią „otworzyć okno” i uwolnić to co w nich jest i przelać swoje wrażenia i ulotne chwile na papier - mówi Zuzanna Przeworska, gość programu.

Zuzanna Przeworska prowadzi także działalność wydawniczą. Jej wydawnictwo promuje wielu zdolnych poetów w szczególności z terenu dawnego województwa pilskiego. W programie także o ogłoszeniu wyników XIII Regionalnego Konkursu o Złote Pióro pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA. Zaprasza Piotr Grześ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group