Radny ze Złotowa musi przeprosić wicestarostę

---

Wiesław Fidurski musi przeprosić wicestarostę złotowskiego Daniela Sztycha. Tak orzekł sąd. Wiesław Fidurski na swojej stronie internetowej zadał wicestaroście pytanie sugerujące, że ten miał konflikt z prawem.

Sąd uznał część roszczeń Daniela Sztycha za zasadne. - Jestem usatysfakcjonowany, co prawda były to przeprosiny wyduszone. Słowo „przepraszam” ciężko przechodziło przez gardło mojemu pozwanemu, ale się udało i jestem tym usatysfakcjonowany - mówi Daniel Sztych, wicestarosta złotowski.

Wicestarosta jest zadowolony także z tego, że szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości musi zapłacić na rzecz fundacji Złotowianka i klubu Sparta po 1 800 zł. Musi też opublikować przeprosiny na stronie internetowej i profilu na FB, na którym wcześniej pojawiło się sporne pytanie.


Przypomnijmy:
tuż przed wyborami samorządowymi Wiesław Fidurski, kandydat PiS do rady powiatu, zapytał wicestarostę złotowskiego, czy był karany za pobicie. Daniel Sztych wytoczył mu proces o naruszenie dóbr osobistych i żądał wpłaty po 25 tysięcy złotych na obie złotowskie organizacje. Przed Sądem Okręgowym w Pile doszło jednak do ugody pomiędzy stronami. Radny PiS zobowiązał się przeprosić wicestarostę. Wyrok nie jest prawomocny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group