Wandal z Trzcianki trafił do psychiatryka

07.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Wandal niszczący figurki świętych w Trzciance trafił do szpitala psychiatrycznego. Straty jakie oszacowano sięgają niemal trzydziestu tysięcy złotych.

Marcin W. ostatni raz zaatakował kościelne figury w niedzielę 28 lutego. Korzystając z okazji, że koło kościoła Jana Chrzciciela w Trzciance akurat nie było przechodniów, zniszczył ostatnią z figur, która stała przed kościołem. - Prokurator po wykonaniu czynności, z osobą która przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu, zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. To jednak nie powstrzymało podejrzanego od dokonania kolejnego czynu skierowanego przeciw temu samemu dobru i w dniu 29 lutego ponownie został zatrzymany. Podejrzany po przebadaniu przez lekarza ze szpitala powiatowego w Trzciance, został skierowany przymusowo w trybie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego do szpitala psychiatrycznego - wyjaśnia Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance.

W poniedziałek 29 lutego wandal został zatrzymany. Decyzją sądu został skierowany na oddział psychiatryczny w złotowskim szpitalu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group