Będzie drugi inwestor w strefie ekonomicznej?

29.02.2016   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Druga działka w specjalnej podstrefie ekonomicznej w Pile trafi pod młotek. Jej kupnem zainteresowany jest lokalny przedsiębiorca. Właśnie na jego wniosek rozpoczęło się postępowanie przetargowe.

- W specjalnej strefie ekonomicznej trwa w tej chwili postępowanie przetargowe, jest prowadzone na wniosek inwestora. Kolejne przygotowujemy i jeszcze dwa, które są w strefie przemysłowej, czyli już tej części niezwiązanej bezpośrednio z ulgami. Dwa postępowania związane z przygotowaniem nieruchomości – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jak twierdzi prezydent zainteresowanie przedsiębiorców związane z zakupem działek inwestycyjnych na tym terenie jest spowodowane planowanymi inwestycjami. Jeszcze w tym roku powstanie tam ponad dwukilometrowy odcinek drogi z chodnikami i oświetleniem. W strefie powstaną też zatoki autobusowe, tak by mogły tam docierać autobusy komunikacji miejskiej. Będzie też zbudowana ścieżka rowerowa, a ulica Wawelska będzie poszerzona do trzech pasów.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć drugą firmą inwestującą w podstrefie ekonomicznej  będzie Pellas, producent palników na pellet. Pierwszym inwestorem był Henryk Stokłosa z zakładem produkcji pasz białkowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group