Graj o teledysk - znamy zwycięzcę!

22.01.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

Wczoraj zakończyło się głosowanie w konkursie „Graj o teledysk”. Zespół Skakanka wygrał konkurs TV ASTA. Główną nagrodą jest wyprodukowanie profesjonalnego teledysku oraz jego emisja na antenie TV ASTA.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy rozpoczął się 20 czerwca. Zespoły mogły się zgłaszać przez miesiąc. Następnie czteroosobowa komisja, w skład której wchodzili: Joanna Naranowicz, Andrzej Kozakiewicz, Paweł Kądziela oraz Tomasz Janczar, wytypowała 6 najlepszych grup. Ostatecznie o teledysk rywalizowały: BezJahzgh, Dying Spirit, Lamachette, Sickyard, Slaves of Chaos i Skakanka.

Ostatecznie konkurs wygrał zespół Skakanka z 2038 głosami. Na drugim miejscu uplasował się Sickyard z liczbą głosów wynoszącą 1615. Najniższy stopień podium zajął natomiast BezJahzgh, na których zagłosowało 393 osób. Na Lamachette oddano 203 głosy, na Slaves of Chaos 112, a na Dying Spirit zagłosowało 70 osób.

- Nie mamy na swoim koncie profesjonalnego teledysku, dlatego chcieliśmy wziąć udział w tym konkursie. Bardzo się cieszę, że się udało, to było takie sprawdzenie siebie i poniekąd naszych fanów - mówi Bogusz Chmielewski, lider zespołu Skakanka. - Mamy mnóstwo pomysłów na utwór, ale nie zdradzimy jeszcze tego, co chcielibyśmy pokazać, bo w zasadzie nie wiemy czy to będzie utwór, który już jest na nowej płycie czy będzie to coś nowego - dodaje lider Skakanki.

Od września wszystkie uczestniczące w konkursie kapele prezentowały się w programie „Muzyczny backstage”. Pod koniec grudnia rozpoczęło się głosowanie przez specjalną aplikację na portalu społecznościowym Facebook.

- Idea programu Muzyczny backstage sprawdziła się. Cieszę się, że mogliśmy rozwinąć program telewizyjny o aplikację konkursową. Wszystko wskazuje na to, że ten pomysł będzie kontynuowany w następnych latach - mówi Tomasz Janczar, Dyrektor Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TV ASTA - Teledysk na pewno będzie miał premierę na naszej antenie, ale kiedy powstanie, to zależy od konsultacji z zespołem.

Nagranie teledysku to nie jedyna nagroda dla najlepszej kapeli. Zwycięski zespół zagra też na scenie ze znanym artystą w klubie Barka.

Przeczytaj więcej o: konkurs tv asta, muzyka country, Skakanka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group