Pomysły na spędzenie ferii

16.01.2016   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Od poniedziałku rozpoczynają się ferie. To czas odpoczynku od zajęć szkolnych i wyjazdów na zimowiska. Dla tych dzieci i młodzieży, które pozostaną w Pile przygotowano jednak sporo ciekawych i darmowych zajęć.

Regionalne Centrum Kultury zaangażuje swoich animatorów, aby urozmaicili dzieciom wolny od zajęć szkolnych czas. Będą pokazy filmów oraz przedstawienia teatralne – to za drobną opłatą, ale też i sporo darmowych zajęć, choćby z dekupage, czyli jak zrobić coś z niczego

- Będą też i warsztaty dla tych, którzy chcą zostać w przyszłości iluzjonistami, albo są ciekawi, jak to wszystko jest przygotowane przez iluzjonistów, taka forma aktywności paraartystycznej - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Podobne zajęcia przygotowała pilska biblioteka. Dla dzieci i młodzieży będzie otwarta nie tylko siedziba główne, ale też i filie.

- Będą to twórcze zabawy dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, parateatralnych, projekcje filmowe, głośne czytanie, słuchanie audiobooków – mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska , dyrektor biblioteki publicznej

A jeśli ktoś woli bardziej na sportowo spędzić ten czas, to MOSIR organizuje darmowe zajęcia z pływania na Wodniku i....

- Będziemy organizowali na stadionie przy Bydgoskiej Akademię Piłkarską na śniegu, jeśli oczywiście będzie śnieg i jeśli warunki na to pozwolą. Jeśli będzie grząsko przekładamy to wszystko na halę przy ul. Żeromskiego – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Tymczasem za zajęcia w Aquaparku trzeba będzie zapłacić, ale za to mniej. Przez dwa tygodnie będą obowiązywały bilety rodzinne, czyli ze sporymi zniżkami.

- Jako niespodziankę chcemy przygotować pod koniec ferii pokaz łyżwiarstwa figurowego. Jesteśmy po wstępnych rozmowach, jeżeli dojdzie do skutku to oficjalnie powiadomimy i wszystkich już zapraszamy – mówi Krzysztof Kijak, dyrektor Aquaparku.

Zapraszają też Muzea. W Staszicówce będą dwa wykłady. Pierwszy 19 stycznia o godz. 11.00 historyk - Maciej Usurski opowie o swojej pasji kolekcjonerskiej, a na dodatek pokaże i pozwoli dotykać ciekawych eksponatów...

- Będą to przede wszystkim wybrane karty pocztowe z okresu przełomu XIX i XX wieku do lat 40. ubiegłego stulecia, spory zbiór przedmiotów związanych z funkcjonowaniem obozu jenieckiego z okresu I wojny światowej - Maciej Usurski, kustosz Muzeum Stanisława Staszica.

A 27 stycznia także o godz. 11.00 tajniki fotografii portretowej zdradzi Henryk Król. Także w Muzeum Okręgowym będą zajęcia plastyczne. Mamy też dobrą informację, dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez szkoły....

- Nasze szkoły publiczne podstawowe i gimnazja będą otwarte. We wszystkich szkołach podstawowych organizujemy zimowiska, zajęcia będą prowadzone do godz. 15.00. Myślę, że będą jak co roku bardzo atrakcyjne – mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor wydz. oświaty w UM w Pile.

A jeśli ktoś będzie innego zdania, to na pocieszenie, zapewniamy - ferie potrwają tylko dwa tygodnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group