Wsie do odnowy

29.11.2015   Autor: Redakcja
---

Ponad milion złotych na renowację dwóch miejscowości w Gminie Wiejskiej Wałcz. Takie środki zostaną przeznaczone na remonty dróg i modernizację kanalizacji. Inwestycje będą prowadzone aż do 2020 roku.

Remonty dróg , modernizacja kanalizacji i poprawa oświetlenia. Takie inwestycje zostały zawarte w programie renowacji miejscowości stworzonym przez gminę wiejską Wałcz dla dwóch wsi. Jest to odpowiedz na apel mieszkańców gminy, którzy proszą o inwestycje na swoim terenie.

Plan odnowy miejscowości przygotowywany jest prze pracowników gminy na zlecenie mieszkańców każdej miejscowości. To są postulaty mieszkańców którzy chcą remontów w swojej wsi - mówi Przemysław Maksymowicz, Urząd Gminy w Wałczu.

Prace w ramach programu będą prowadzone miedzy innymi w Kłosowie. Mieszkańcy wsi będą mogli liczyć na wiele inwestycji prowadzonych w ich miejscowości. Jak przyznają kłosowianie potrzeb jest sporo. Dlatego też cieszą się z projektu gminy wiejskiej Wałcz

Przydałaby się kanalizacja, bo każdy ma swoje własne, ale to raczej byłoby lepiej gdyby była wspólna. Wszystkie drogi są do remontu, tak jak jeżdżę do Wałcza to się widzi – mówi Henryka Szczebecka, mieszkanka Kłosowa.

Władze gminy przeprowadzą modernizacje także w Świętosławiu. Tutaj mieszkańcy również będą mogli liczyć na spore inwestycje, w tym miedzy innymi na remont dróg i poprawę oświetlenia. Władze gminy wiejskiej przygotowują na ten cel spore środki.

Mówimy o kwotach rzędu od miliona do półtora miliona złotych. Są to koszty związane z wybudowaniem od podstaw przede wszystkim dróg, dróg nieutwardzonych które muszą być wykonane w odpowiedniej technologii zakończone dywanem asfaltowym – mówi Paweł Kosmalski, zastępca wójta Wałcza.

Program odnowy wsi będzie prowadzony do roku 2022. Włodarze gminy zdobyli dofinansowanie na wykonanie modernizacji. Dzięki temu będą oni mogli wykonać więcej inwestycji w gminie., a projektów na dalszy rozwój gminnych miejscowości nie brakuje.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group