PiS chce spełnić oczekiwania społeczne

22.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Pilska Platforma Obywatelska zapowiedziała, że będzie zbierać podpisy pod referendum dotyczącym likwidacji gimnazjów i zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Taką reformę edukacyjną zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość. Tymczasem pilski poseł PiS dziwi się działaczom opozycji i zapewnia, ze nic nie będzie zmieniane wbrew oczekiwaniom społecznym.

- Oczywiście, że będziemy słuchać ludzi, dlatego, że ich słuchaliśmy przez ostatnie lata to ten postulat się znalazł, ja oczywiście wiem, że Platforma stara się zmontować spółdzielnię, która będzie starała się rzucać piach w te tryby, naszych reform, ale myślę, że to się jednak nie sprawdzi. Stanowisko rodziców jest jasne i to wielokrotnie było przekazywane, że gimnazja to zły pomysł – mówi Marcin Porzucek, poseł PiS.

Poseł PiS zapowiedział, że to nie będzie rewolucja, tylko ewolucja. Przypomniał, że PiS walczyło też o zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków. Ich zdaniem ta decyzja powinna należeć do rodziców i przed tą reformą się nie cofną. Pochwalił się też, że Wielkopolska silnie jest reprezentowana w nowym rządzie Beaty Szydło. To między innymi Paweł Szałamacha, Jan Dziedziczak czy Konrad Szymański, a to prawdopodobnie jeszcze nie koniec nominacji w ministerstwach. Marcin Porzucek zamierza też otworzyć biuro przy ul. Sikorskiego, bo dotychczasowe jest za małe na dwóch aktywnych posłów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group