Kupcy zapłacą mniej za targowisko

13.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Kupcy handlujący na dwóch rynkach w Pile będą mniej płacić zimą za dzierżawę miejsc. Taki projekt uchwały, przygotowanej przez prezydenta trafi na najbliższej sesji do radnych. Prezydent odpowiedział w ten sposób na apel handlowców. Skarżyli się, że obroty im spadały, bo część kramów się zamykała zimą.

- Czym mniejsza oferta, tym mniej osób kupujących i jak gdyby kółko się trochę zamyka. W związku z tym chcemy powiedzieć wszystkim tym, którzy do tej pory mówili, że mają zbyt małe obroty, żeby zapłacić tę opłatę w miesiącach zimowych, w styczniu i w lutym, że zapraszamy, żeby powrócili, że opłaty im obniżamy i zobaczymy, na podstawie tego roku, czy to faktycznie wpłynie na ilość kupujących - wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły

Prezydent zaznaczył, że jego propozycja ulżenia kupcom zbiegła się w czasie z listem jaki od nich otrzymał. Handlarze prosili w nim o zmniejszenie opłat. I tak, jeśli radni wyrażą zgodę, to w styczniu i lutym kupcy będą płacić połowę normalnej stawki za dzierżawę. Prezydent przypomniał także, że te stawki opłat za targowisko nie wzrosły od 10 lat. Ponadto gmina mocno inwestuje w poprawę warunków na targowisku w centrum miasta i na ryneczku przy Ludowej i zamierza dalej inwestować w tę infrastrukturę, nie tylko po to by poprawić warunki sprzedaży, ale i polepszyć komfort kupujących.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group