Będzie czyściej?

13.11.2015   Autor: Artur Maras
---

Śmieci m.in. z Piły będą częściej odbierane. Tak zakładana nowa umowa podpisana przez PRGOK z Altvaterem. W razie jej nieprzestrzegania firma może zapłacić nawet 50 tys. złotych kary.

- Ta umowa zawiera wiele dodatkowych obowiązków m.in. kamery na śmieciarkach po to żeby dokładnie wiedzieć czy śmieciarka była w danym miejscu lub pojemnik był wystawiony. Teraz było tak, że było słowo przeciwko słowu – mówi Zygmunt Jasiecki, przewodniczący zarządu PRGOK.

A to nie wszystkie dodatkowe obowiązki, które narzuca na Altvatera nowa umowa. Firma została zobowiązana również do zwiększenia częstotliwości wywozu odpadów z zabudowy wysokiej i dodatkowy wywóz tydzień przed i po Bożym Narodzeniu, Nowym Roku oraz innych świętach ustawowo wolnych od pracy. Pojemniki na odpady mają być też częściej myte i dezynfekowane. Za niewywiązanie się z umowy Altvater może zapłacić nawet 50 tys. złotych kary. PRGOK będzie musiała zapłacić firmie więcej niż dotychczas bo aż 69 mln za trzyletni okres umowy, która zacznie obowiązywać od stycznia. Altvater był jedyną firmą która zgłosiła się w ogłoszonym przetargu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group