Asta Video Fest

Baba naturalna i z klasą

---

155 tys. złotych wyda Miasto Złotów na zagospodarowanie okolic jeziora Baba. Powstanie tam ścieżka, a burmistrzowi zależy na zachowaniu naturalnego charakteru tego miejsca.

– Jezioro Baba to jedno z pięciu naszych jezior.  Moją filozofią jest, aby każde z naszych nich miało swój sposób charakterystycznego zagospodarowania - mówi mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. - Będzie to prawie 600-metrowa ścieżka z kruszywa naturalnego, zabezpieczona łupanym kamieniem polnym. Będzie mała charakter naturalny, będzie utwardzona. Dodatkowo będą faszynowane brzegi dwóch stawów. Oprócz tego powstanie drewniana kładka.

Prace ruszyły w poniedziałek i rozpoczęły się oczyszczaniem i pogłębianiem dna jeziora. Jest to pierwszy etap i potrwa do 11 grudnia. Koszt inwestycji to 155 tys. zł.

Do tej pory okolice jeziora Baba, które przez lata należały do miejsc zaniedbanych w mieście, zostały odkrzaczone, wyposażone w oświetlenie i tablice informujące o występującej w tym miejscu przyrodzie. Być może już na wiosnę miejsce to dołączy do najchętniej odwiedzanych przez złotowian.

Przeczytaj więcej o: jezioro baba, zlotów baba,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group