Ostatnia debata przed wyborami w TV ASTA

20.10.2015   Autor: Redakcja
---

Jutro ostatnia z trzech debat wyborczych organizowanych przez TV ASTA. W ostatniej debacie wezmą udział kandydaci na posłów z okręgu pilskiego reprezentujący dziewięć komitetów wyborczych.

W środę, 21 października o godzinie 19.30 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się ostatnia debata wyborcza. Tym razem TV ASTA i „Tygodnik Pilski” zaprosili do rozmowy kandydatów na Posłów RP z okręgu pilskiego.

Udział w debacie potwierdziło osiem z dziewięciu komitetów wyborczych. W wydarzeniu wezmą zatem udział następujący kandydaci na posłów: Maks Kraczkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), Maria Małgorzata Janyska (KW Platforma Obywatelska), , Michał Kościukiewicz (KW Partia Razem), Piotr Wawrzyniak (KW KORWiN), Krzysztof Paszyk (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Romuald Ajchler (KKW Zjednoczona Lewica), Błażej Parda (KWW Kukiz’15) oraz Bartosz Adaszewski (KW Nowoczesna).

Debatę wyborczą kandydatów na posłów poprowadzą Mateusz Ludewicz redaktor naczelny „Tygodnika Pilskiego” oraz Piotr Urbaniak dziennikarz TV ASTA. Debata będzie miała podobną formułę jak debata kandydatów na senatorów.

Debata będzie podzielona na cztery rundy. W pierwszej rundzie kandydaci będą mieli półtorej minuty na prezentację swojego programu wyborczego, w drugiej rundzie odpowiedzą na dwa pytania prowadzących, w trzeciej będą mogli zadać pytania dwóm wybranym przez siebie kontrkandydatom a runda ostatnia to czas dla kandydatów na podsumowanie i zachęcenie widzów do głosowania – mówi Patrycja Jankowska, producent Debat Wyborczych – Podobnie jak podczas dwóch poprzednich debat czas na zadanie pytania przez kandydatów oraz czas na odpowiedzi odmierzany będzie przez specjalny zegar widoczny dla kandydatów oraz widzów – dodaje Patrycja Jankowska.

Debatę będzie można oglądać na żywo na antenie TV ASTA oraz na www.tvasta.pl. Początek w środę, 21 października o godzinie 19.30.

W związku z Debatą następują również zmiany w ramówce TV ASTA. Program Mówią Media w środę nie będzie miał premierowego wydania a premiera Motowizji przeniesiona została na godz. 22:30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group