Dyrektor RCK wybrany

21.07.2015   Autor: Artur Maras
---

Stanisław Dąbek wygrał konkurs na dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Był jedynym kandydatem, który zgłosił się do rywalizacji o to stanowisko.

- Zakładaliśmy, że będziemy mieli mnóstwo kandydatów. Kiedy jednak Stanisław Dąbek szybko i jasno wypowiedział się, że będzie kandydował na to stanowisko, rozważaliśmy i taką ewentualność, że pozostali kandydaci będą się głęboko zastanawiać, czy są w stanie pokonać pana Dąbka - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta w Pile.

W rezultacie do konkursu stanął tylko Stanisław Dąbek. Natomiast w Ujściu, wiosną o stanowisko dyrektora tamtejszej placówki kulturalnej walczyło aż 11 osób. Stąd tak duże zaskoczenie, że w Pile obecny dyrektor nie miał żadnego konkurenta.

Stanisław Dąbek przez ostatnie trzy lata kierował Regionalnym Centrum Kultury w Pile, wcześniej był wicedyrektorem i długoletnim animatorem kultury w tej właśnie placówce. Pierwszy kontrakt dyrektorski miał podpisany właśnie na trzy lata, stąd była konieczność przeprowadzenia kolejnego konkursu na to stanowisko.

Przeczytaj więcej o: rck, dyrektor, nawałnice,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group