"Czarne Punkty Wodne" oznaczone

18.07.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

„Czarne Punkty Wodne” - w taki sposób zostały oznakowane przez policjantów niebezpieczne miejsca kąpieli na terenie powiatu pilskiego. Mają przestrzegać przed kąpielami w miejscach niestrzeżonych.

Tablice są czarne i mają charakterystyczny znak graficzny. Oznakowane zostały już jeziora na terenie gminy Kaczory – jezioro Wapieńskie oraz Czarne. W tych miejscach w przeciągu ostatnich lat doszło do tragicznych w skutkach wypadków. - Policjanci chcą odwołać się do rozsądku wszystkich wypoczywających, to podstawowy cel. Jednak przedsięwzięcie to ma na celu również uzmysłowić ludziom niebezpieczeństwo jakie czyha na amatorów kąpieli w tych pozornie spokojnych i wydawać by się mogło bezpiecznych miejscach w akwenach – informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, KPP w Pile.

Policja podaje także kilka prostych zasad, które pomogą uniknąć niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby kąpać się w miejscach do tego przeznaczonych, które są pilnowane przez ratowników. Nie wolno także wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Niebezpieczne może być także skakanie do zbiorników, których nie znamy. Policja apeluje także o nie pozostawianie swoich dzieci bez opieki w pobliżu jakichkolwiek zbiorników wodnych.

 

fot. KPP w Pile

Przeczytaj więcej o: kpp piła, psp złotów,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group