"Lekcja z ZUS"

13.06.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Jaka jest rola i zadania ZUS? Czym są ubezpieczenia społeczne? N czym polega polski system emerytalny? – to tylko kilka pytań, na które mogą poznać odpowiedzi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W roku szkolnym 2015/2016 pilski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęca do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcja z ZUS”.

Podobny projekt został przeprowadzony w zeszłym roku. Jego celem jest bliższe poznanie przez uczniów czym są ubezpieczenia społeczne - „Lekcje z ZUS” mają pomóc zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na przyszłość każdego obywatela. Oprócz tego mają dać wiedzę przyszłym przedsiębiorcom – informuje Małgorzata Jagiełka, Rzecznik Prasowy Oddziału ZUS w Pile.

„Lekcje z ZUS” składają się z czterech bloków tematycznych. W każdym poruszane są cztery różne zagadnienia. Materiały edukacyjne można pobrać TUTAJ.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja zakończy się konkursem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.

Wszystkie szkoły, które chcą wziąć udział w „lekcjach z ZUS” mogą nadsyłać zgłoszenia do 15 września drogą elektroniczną na adres e-mailowy rzecz.pila@zus.pl lub pocztą tradycyjną na adres Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pile.

 

fot. zus.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group