Asta Video Fest

Dawna Piła zaklęta w widokówce

11.06.2015   Autor: Redakcja
---

Gościem programu „W szerszym kontekście” jest Jerzy Czaiński, miłośnik Piły i jej historii, kolekcjoner widokówek i wydawnictw dotyczących miasta.

- Z Piłą jestem związany od 1948 r. Przybyłem tutaj wraz z rodziną z Goraja i doskonale pamiętam jak to miasto było zniszczone. Tutaj spędziłem całą swoją młodość i dorosłe życie. Znam to miasto doskonale i jest mi ono bardzo bliskie - mówi Jerzy Czaiński.

W latach osiemdziesiątych XX w. pan Jerzy zaczął interesować się historią Piły, a impulsem do tego był zakupiony zestaw pocztówek ze zdjęciami autorstwa p. Zaranka. - Zacząłem kolekcjonować widokówki z przedwojennej Piły i w tej chwili moja kolekcja liczy ponad 300 egzemplarzy. Są wśród nich prawdziwe unikaty - mówi gość programu.

Oprócz pasji zbierania widokówek pan Jerzy kolekcjonuje stare zegary. Wiele z nich poddaje własnoręcznie renowacji. Kolejna pasja to pszczelarstwo. Nie robi tego wszystkiego tylko dla siebie. Aktywnie działa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku i kole emerytów pilskiej Nafty. Opowiada o swoich pasjach niezwykle ciekawie.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta. Zaprasza Piotr Grześ.

 

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, katarzyna dąbek,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group