Nielegalna fabryka papierosów w Jastrowiu

01.06.2015   Autor: Redakcja
---

Złotowska policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię artykułów tytoniowych w gminie Jastrowie. Na przestępczej działalność Skarb Państwa stracił co najmniej 115 tysięcy złotych.

Nielegalna fabryka znajdowała się na terenie jednej z miejscowości w gminie Jastrowie, a produkowana tam krajanka, jak podejrzewają prowadzący sprawę, mogła być konfekcjonowana i dystrybuowana nie tylko na terenie powiatu złotowskiego.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli 109 kilogramów suszu tytoniowego oraz blisko 90 kilogramów przygotowanej do dystrybucji krajanki tytoniu. W przypadku wprowadzenia na rynek krajanki tytoniu Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonych podatków, co najmniej 115.000 złotych.

W związku ze sprawą zatrzymano mieszkańca gminy Jastrowie. 48-letniemu mężczyźnie, przedstawiono zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie z tytułu nieodprowadzonych podatków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Na poczet przyszłej kary i grzywny zajęto mienie podejrzanego w wysokości blisko 3.000 złotych. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowo- śledczych operacyjni ustalili, że do nielegalnej produkcji wykorzystywany był prąd elektryczny z pominięciem układu pomiarowego, czym mężczyzna działał na szkodę spółki ENEA. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Złotowie - wyjaśnia Maciej Forecki, rzecznik złotowskiej policji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group