Już za chwilę na antenie TV Asta

31.05.2015   Autor: Redakcja
---

To już za chwilę na naszej antenie i TV Asta.pl. Zapraszamy na pierwszą mszą z sanktuarium w Skrzatuszu.

Przypominamy:  TV Asta od lat transmituje w okresie wielkanocnym i świąt Bożego Narodzenia msze święte. Teraz wychodząc naprzeciw tym z wiernych, którzy nie mogą być fizycznie w kościele na niedzielnej mszy nasza telewizja proponuje transmisje mszy z Sanktuarium w Skrzatuszu.

– Chcemy wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy nie mogą uczestniczyć w mszy świętej dlatego, że są chorzy czy też innych powodów muszą zostać w domu. Dlatego będziemy transmitować msze nie tylko w święta, jak dotychczas, ale też w każdą niedzielę – mówi  Jakub Ćwirlej, dyrektor programowy TV Asta.

– Począwszy od dziś zapraszamy wszystkich na transmisje mszy świętej z sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu. Transmisja zawsze o godz. 12.00 – dodaje Patrycja Jankowska z TV Asta.

Idea podoba się wielu odbiorcom TV Asta. Taka forma mszy jest udogodnieniem, szczególnie dla osób chorych i niepełnosprawnych, którzy nie mogą dotrzeć fizycznie do kościoła. Pomysł spodobał się wielu wiernym.

*

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej to miejsce szczególne. Jest jednym z największych tego typu zabytków sakralnych w diecezji koszalińsko-kolobrzeskej. W 1680 skrzatuskie sanktuarium odwiedził król Jan III Sobieski, prosząc Matkę Bożą o zwycięstwo nad Turkami. Po zwycięskiej wyprawie, jako votum polecił zbudować obecne większe sanktuarium. Miejsce jest szczególne dla wiernych ponieważ udokumentowano tu wiele cudów.

– To jest miejsce uświęcone jej obecnością, a nade wszystko licznymi pielgrzymkami i uzdrowieniami jakie się tutaj dzieją – mówi ksiądz Andrzej Malczyński.

Cudowne uzdrowienia przyniosły sławę sanktuarium ponad nasz region. Wszystko za sprawa wstawiennictwa cudownej figurki Piety, która – jak mówi legenda – po obciążeniu jej kamieniami przez protestantów i wrzuceniu do jeziora po pewnym czasie wypłynęła na powierzchnię. Potem figurka trafiła do kościoła, który stal tu przed wybudowaniem sanktuarium. To właśnie do tej figurki pielgrzymują rzesze ludzi prosząc o uzdrowienie.

Już za chwilę również widzowie TV Asta będą mogli prosić o łaskę uzdrowienia, uczestnicząc w mszy transmitowanej na antenie naszej stacji.

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, skrzatusz, msza,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group