Basket zaświeci przykładem

28.03.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Autyzm diagnozuje się już u 1 dziecka na 100. To ogromny problem społeczny. Dlatego 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mówimy o nim szczególnie głośno. Tego dnia Fundacja Jaś i Małgosia chce, żeby ludzie dowiedzieli się, że autyzm to poważne zaburzenie neurologiczne. Do akcji "Polska na niebiesko" włącza się również KS Basket Piła.

2 kwietnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney. Fundacja JiM wzorem lat poprzednich zwraca się z prośbą o to, by również Państwo przyłączyli się do akcji i oświetlili na niebiesko jeden ze swoich obiektów (np. budynek, pomnik, most).

Zorganizowanie takiej akcji ma dla osób związanych z autyzmem i Fundacji JiM, ogromne znaczenie. W ten sposób zwiększamy świadomość społeczną na temat autyzmu. By ludzie mieli więcej zrozumienia i tolerancji dla dzieci dotkniętych chorobą.

Swój wkład w pomoc potrzebującym ma również Klub Sportowy Basket Piła, który jak zawsze w koszykarskim stylu wspiera chorych. Tym razem będzie to impreza sportowo-rekreacyjna, która odbędzie się 2 kwietnia przed wejściem do Galerii VIVO (od strony parkingu) w godzinach 17.00-21.00.

W programie znajdują się takie atrakcje jak: konkursy rzutów do kosza dla dzieci i dorosłych, pokazy policyjne, pokazy motocyklowe. Ponadto odśpiewany zostatnie hymn obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

fot. źródło: fundacja jim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group