Powstaną nowe PSZOK-i

14.02.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

10 milionów złotych nadwyżki wygenerował przez dwa i pół roku działania Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Te pieniądze zostaną wykorzystane na budowę czterech centralnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Podobne, tylko, że mniejsze punkty powstaną później także we wszystkich gminach należących do związku.

- W tym roku zostanie wbita łopata pod budowę pierwszego z czterech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – powiedział Zygmunt Jasiecki – przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”

W tych czterech PSZOK-ach pracę znajdzie 12 osób. W kolejnych latach małe punkty odbioru śmieci będą budowane we wszystkich gminach. Związek liczy, że uda mu się pozyskać dodatkowe - unijne pieniądze na ten cel. Dzięki tym punktom powinny wreszcie zniknąć śmieci z naszych lasów.

PRGOK w połowie roku ogłosi też przetarg na operatora. Obecnie odbiorem śmieci z gospodarstw zajmuje się firma Altvater. Prezes związku międzygminnego zapewnił także, że co najmniej do końca tego roku nie wzrosną opłaty za wywóz śmieci.

Przeczytaj więcej o: pila, prgok, odpady, pszok, MP,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group