Ważne zwycięstwo pilan

31.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła odnieśli cenne zwycięstwo. Zawodnicy pilskiego klubu pokonali przed własną publicznością zespół MF Meble Tczew, co mocno przybliżyło ich do utrzymania w II lidze.

Teoretycznie, dzisiejsze zwycięstwo nad zespołem z Tczewa daje pilanom nadzieję na pozostanie w szeregach drugoligowców. Dopóki jednak piłka jest w grze, wyliczenia i spekulacje na ten temat odłożymy na bok, bowiem piękno sportu już nie raz pokazało swoje prawdziwe oblicze.

Skupiając się na dzisiejszym meczu sąsiadów z ligowej tabeli, trzeba powiedzieć, że zespół Grzegorza Chodkiewicza był zdecydowanie lepiej dysponowany. Przewaga Basketu była na tyle bezpieczna, że szkoleniowiec pilskiego zespołu mógł powołać do gry zawodników z ławki.

Przyjezdni dużo gorzej prezentowali się kondycyjnie i motorycznie, co zresztą w pomeczowej wypowiedzi podkreślał trener gości. Pierwszą kwartę pewnie wygrali gospodarze 24:12. W drugich dziesięciu minutach gry przewaga pilan nie malała. Druga odsłona to zwycięstwo gospodarzy 24:13.

Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 22:16 dla Basketu, natomiast w ostatniej części meczu do głosu doszli przyjezdni. Zawodnicy Jacka Miecznikowskiego skutecznie przedzierali się przez defensywę gospodarzy, co przełożyło się na zwycięstwo w 4. kwarcie 26:19.

KS BASKET PIŁA – MF MEBLE TCZEW 89:67 (24:12, 24:13, 22:16, 19:26)