Miasto wspiera sport

24.01.2015   Autor: Artur Maras
---

Tak jak zapowiadano wcześniej, miasto Piła zamierza wprowadzić trzeci sposób finansowania pilskiego sportu. Mowa tu o otwartym konkursie na wsparcie finansowe dla klubów sportowych. Powołano już specjalny zespól składający się z urzędników, który ma opracować zasady konkursu.

W nowym sposobie realizacji wsparcia dla sportu znajdują się nie tylko kryteria jakie musi spełniać klub aby wygrać konkurs ale również wytyczne a na co zwycięzcy konkursu będą mogli przeznaczyć pieniądze przeznaczone na promocje miasta poprzez sport.

Co więcej, UM Piły, postanowił powołać specjalny zespól, który opracuje zasady konkursu. Idea konkursu, sprawić ma, że środki publiczne będą wydatkowane w sposób bardziej przejrzysty. Wśród siedmioosobowego składu mającego decydować o przyznaniu środków na promocje miasta poprzez sport znaleźli się:

1. Krzysztof Szewc – I Zastępca Prezydenta Miasta Piły,

2. Beata Dudzińska – II Zastępca Prezydenta Miasta Piły,

3. Bartosz Mirowski – asystent Prezydenta Miasta Piły,

4. Dariusz Kubicki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile,

5. Sebastian Dzikowski – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły,


6. Anna Nowacka – kierownik Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Piły,

7. Małgorzata Ciemięga – zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta
Piły.

Zdaniem właściciela agencji reklamowej K2 w Pile Krzysztofa Rauhuta promocja miasta poprzez sport jest opłacalna.

- Pamiętajmy, ze sport nam się dobrze kojarzy. Jest raczej pozytywne patrzenie na sportowców na ich działania powoduje ze promocja miasta poprzez sport jest dobrze odbierana poza tym miasta i gmina buduje swój wizerunek, markę oraz zadowoleni wśród mieszkańców.

Ważne tylko aby sportowcy odnosili sukcesy bo dzięki temu pieniądze przeznaczane na ten cel z budżetu przyniosą miastu korzyści wizerunkowe oraz finansowe. Ale należy pamiętać, że promocja miasta poprzez sport to nie tylko ligi zawodowe ale również sport amatorski. Pytanie czy wytyczne konkursu pozwolą ubiegać się o dotacje również mniejszym i niekoniecznie zawodowym klubom.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group