Okradli wolontariuszki - posiedzą?

16.01.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę okradli wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących przy ulicy Drygasa w Pile.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wolontariuszek kwestujących przy ulicy Drygasa podeszli dwaj młodzi mężczyźni i powiedzieli, że chcą wrzucić pieniądze do puszek. Wykorzystując sytuację zabrali wolontariuszkom puszki z pieniędzmi i uciekli.

- W pościg za złodziejami pobiegli świadkowie zdarzenia, którzy po kilkuset metrach ujęli jednego ze sprawców kradzieży i przekazali funkcjonariuszom z pilskiej komendy. Pilscy stróże prawa odzyskali puszkę z pieniędzmi w kwocie 200 zł. Kryminalni szybko ustalili tożsamość drugiego sprawcy i natychmiast rozpoczęli poszukiwania amatora cudzego mienia, który wpadł w ręce pilskich policjantów - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile.

Sprawcy przyznali się do popełnionego czynu i stwierdzili, że wszystko zaplanowali. - Tego dnia spotkali się około południa i doszli do wniosku, że przydałoby im się trochę pieniędzy. A ponieważ tego dnia na ulicach miasta można było spotkać osoby kwestujące, młodzi mieszkańcy Piły wykorzystali ten fakt. Spacerowali i obserwowali wolontariuszy. Będąc przy ulicy Drygasa "wytypowali" konkretne młode kobiety, do których podeszli i je okradli - dodaje rzecznik Kowalska.

Za popełniony czyn 19. i 23-letni mieszkańcy Piły odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub kara grzywny.

 

Przeczytaj więcej o: policja, kradzież, napaść, huta,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group