Salon Pilski Art 2014 podsumowanie

03.01.2015   Autor: Artur Maras
---

W Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbyło się otwarcie 38. wystawy Salon Pilski Art 2014. Wydarzenie, które na dobre wrosło w kulturalną mapę naszego miasta, jak co roku przyciągnęło rzesze wielbicieli sztuki.

W tym roku choć trudno w to uwierzyć odbyła się jego 38. edycja. Wystawa ma formułę otwartą stąd olbrzymia różnorodność stylów i technik prezentowanych przez 43 artystów z naszego regionu.

Jak podkreślają sami artyści salon oprócz możliwości wystawienia swoich prac to również świetna okazja aby spotkać się w swoim gronie i zobaczyć co koledzy zrobili nowego. To świetna okazja zobaczenia różnego postrzegania świata przez artystów w różnym wieku, bo przekrój wystawiających swoje prace jest dość spory. Począwszy od młodych artystów po obronie dyplomu, na 70-latkach kończąc, co jeszcze bardziej wzbogaca wystawę. Wielbiciele sztuki mogą oglądać prace malarskie, fotografię i prace multimedialne. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Salon uświetnił mini koncert w wykonaniu sopranistki Marii Kruszyńskiej oraz pianisty Grzegorza Rychlika. Choć kolejne otwarcie Salonu Pilskiego dopiero za rok to obecną wystawę rodzimych artystów, mieszkańcy będą mogli oglądać przez najbliższy miesiąc.

Przeczytaj więcej o: wystawa, TS Celuloza Kostrzyn, woś[,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group