Asta Video Fest

Podpis na wagę milionów

29.11.2014   Autor: Redakcja
---

Realizacja przebudowy centrum Trzcianki jeszcze nigdy nie była tak blisko.

Zakończyła się dekada rozmów o przyszłym kształcie Placu Pocztowego. W trzcianeckim ratuszu podpisano umowę z firmą projektową na wykonanie dwóch koncepcji przyszłego wyglądu Placu Pocztowego. - Skończyła się dyskusja na temat przebudowy centrum miasta, które trwały 10 lat.  Teraz przechodzimy w fazę realizacji: najpierw koncepcja i dwa warianty – wariant, w którym jest targowisko i drugi  bez niego - informuje Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Koncepcje przygotuje jedna z poznańskich firm projektowych. Ich koszt to 40 tys. zł łącznie. Będą one zawierać wytyczne, które podczas jednej z ostatnich sesji VI kadencji przyjęli radni. Chodzi o istniejącą na tym terenie zieleń, która ma zostać zachowana. Zniknie dworzec PKS z miejscami postojowymi dla autobusów, a pojawi się mały przystanek autobusowy. Mauzoleum zostanie przeniesione, a komunikacja w obrębie Placu Pocztowego zostanie zmieniona. Od inwencji twórczej projektantów będzie zależało natomiast wkomponowanie w ławeczek czy fontann.

Nad przygotowanymi koncepcjami, które mają być gotowe już w styczniu, rozpocznie się dyskusja, która doprowadzi do wykonania projektu technicznego, a w konsekwencji do ostatecznej realizacji. Przedsięwzięcie będzie kosztować co najmniej 10 milionów złotych.

fot. UM Trzcianka

Przeczytaj więcej o: trzcianka, Krzysztof Czarnecki, plac pocztowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group