Będzie kasa na remonty

07.11.2014   Autor: Redakcja
---

Co roku do gmin i powiatów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych trafiało rocznie 200-250 mln złotych.

W roku wyborczym rząd przeznaczył na ten cel miliard złotych. Już dziś wiadomo, że wnioskowano aż o 1,7 miliarda złotych dotacji, a tyle środków się nie znajdzie. Jest jednak dobra wiadomość dla Piły.

- Ulica Kossaka otrzyma dofinansowanie w kwocie blisko 2 milionów złotych, natomiast na remont ulicy Przemysłowej otrzymamy ponad 2,2 miliona złotych, a łączna wartość zadania to prawie 4,6 mln. Umowy w tym zakresie zostaną podpisane zaraz po nowym roku i w związku z tym budżet ulegnie zmianie dopiero w styczniu, lutym. Pieniądze do budżetu zostaną wprowadzone w pierwszym kwartale 2015 roku - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Rządowy program pokrywa połowę kosztów budowy. Komisja, złożona z przedstawicieli m.in. policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sprawdzała, czy dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo. Dlatego dofinansowanie dostały drogi, przy których powstaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów. W sumie z krajowego programu Wielkopolska dostanie 82 miliony złotych, choć zapotrzebowanie było dwukrotnie większe.

Przeczytaj więcej o: budzet, remont, gmina Piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group