Na siłownię do biblioteki

09.10.2014   Autor: Redakcja
---

Współczesne biblioteki to już nie tylko miejsca, w których można wypożyczyć książki. Tutaj tętni życie kulturalne oraz co ciekawe, dba się w nich również o kondycję fizyczną. Tak jest w bibliotece publicznej w Jastrowiu, gdzie udostępniono mieszkańcom... siłownię.

- Wszystko udało się zrealizować dzięki wsparciu z europejskiego programu rozwoju obszarów wiejskich. Przez trzy miesiące będą trwały warsztaty kulinarne. Odbędą się też wyjazdy na jogę i basen. Najważniejsze jest jednak utworzenie siłowni. Mamy 7 urządzeń, tak że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Katarzyna Kowalska, zastępca dyrektora MBP w Jastrowiu.

Koszt całego projektu to 33 tys. zł. Wyposażenie siłowni kosztowało ponad 3 tys. zł.

Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. To właśnie oni zwrócili uwagę pracownikom biblioteki, że w mieście brakuje zajęć, poruszających tematykę dot. zdrowego stylu życia.

Siłownia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00. Skorzystanie ze sprzętu jest odpłatne - 2 zł za godzinę. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na utrzymanie i konserwację siłowni.

Przeczytaj więcej o: jastrowie, biblioteka, silownia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group