Sukces Tuska, sukces Polaków

08.09.2014   Autor: Redakcja
---

Tak zgodnie komentują wybór polskiego premiera na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, pilscy parlamentarzyści. Mniej jednomyślnie nasi posłowie oceniają szanse, jakie ta nominacja niesie dla Polski.

Po owocach to poznamy – uważa Maks Kraczkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

To zależy czy D. Tusk będzie potrafił pogodzić rolę bezstronnego szefa Rady Europejskiej z pilnowaniem w Unii polskich interesów – zastanawia się Jacek Najder z Twojego Ruchu.

Premier to twardy negocjator, wiem to z własnych doświadczeń -  to opinia Stanisława Kalemby, posła Polskie Stronnictwa Ludowego i byłego ministra rolnictwa.

Zastanawiam się w czym Tusk był lepszy od pani kanclerz Niemiec, czy premiera Wielkiej Brytanii – pyta Romuald Ajchler z Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Zawsze się dziwie, że nie potrafimy docenić i cieszyć się sukcesami Polaków. Na przykład w Stanach Zjednoczonych można przeczytać komentarze, że do dobry wybór, bo  Donald Tusk jest bardziej potrzebny Europie, niż Polsce – polemizuje posłanka Platformy Obywatelskiej, Maria Małgorzata Janyska.

Goście ,,Debaty Politycznej'' skomentują ponadto ustalenia szczytu NATO, a także odpowiedzą na pytania jakie rozwiązanie wybrali: OFE czy ZUS?

Premiera ,,Debaty Politycznej'' dzisiaj o godzinie 19.30. Zapraszamy!      

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group