Kenijczyk zwycięzcą półmaratonu. Rekordowy czas!

07.09.2014   Autor: Redakcja
---

Kanijczyk Daniel Muteti zwyciężył w 24. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa. Trasę pokonał w czasie 1:02:11 i ustanowił tym samym nowy rekord trasy pilskiego półmaratonu.

Dwa pozostałe medalowe miejsca wśród mężczyzn zajęli również Kenijczycy. Drugi czas biegu uzyskał John Mutai (1:04:34), a trzeci był John Tanui (1:04:57).

Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Svitłana Stanko, która metę pilskiego półmaratonu przekroczyła z czasem 1:15:24. Za nią była Sylwia Ejdys-Tomaszewska (1:16:40) oraz Izabela Trzaskalska (1:16:49).

Podczas niedzielnych zawodów w Pile rozgrywane były mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Mistrzowski tytuł zdobył Adam Nowicki (1:06:17), a wśród pań Sylwia Ejdys-Tomaszewska (1:16:40).

Na starcie pilskiego półmaratonu stanęło w tym roku ponad 3000 biegaczy, co stanowi nowy rekord frekwencji biegu. W minionym roku wystartowało około 2500 zawodników.

Przeczytaj więcej o: półmaraton philips, półmaraton piła,