Podpalał, włamywał się, teraz posiedzi

21.08.2014   Autor: Redakcja
---

21 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o palących się samochodach osobowych w Mirosławcu Górnym. Jak wynikało z przeprowadzonych czynności były to celowe podpalenia. Całkowitemu spaleniu uległy wówczas dwa auta - volkswagen passat i opel astra. W stojącym nieopodal aucie uszkodzona została powłoka lakiernicza, reflektor oraz lusterko. Samochód ocalony został przed pożogą tylko dzięki szybkiej reakcji właściciela, który usłyszał i zauważył palące się samochody i zdążył w porę odjechać swoim autem.

Krótko po zdarzeniu policjanci mieli podejrzenia co do sprawcy tych czynów, ale zebrany materiał dowodowy nie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Policjanci odnotowali również, że mężczyzna dokonał także uszkodzeń i włamań do trzech innych aut.

Działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawcy, którym okazał się 18-letni mężczyzna, który przyznał się do popełnionych czynów. Odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy i krótkotrwałe użycie pojazdu.

Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj więcej o: Mirosławiec, samochody, wał, podpalenia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group