Wyróżnienie dla pilskiego naukowca

30.07.2014   Autor: Redakcja
---

Prof. Stanisław Różański z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile został laureatem konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Prof. nadzw. dr Stanisław Różański jest wykładowcą Instytutu Politechnicznego. Niezwykle cenną cechą profesora jest to, że potrafi w przystępny sposób wyjaśniać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia fizyczne. Tym razem jego pasję oraz pomysł na prezentowanie praw fizyki doceniła także Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Profesor znalazł się wśród trzynastu wybranych naukowców w Polsce, którzy otrzymają środki na realizację projektu propagującego nauki ścisłe. Jak można przeczytać na stronie FNP - Fundacja rozstrzygnęła pierwszą edycję konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP. Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. W pierwszej edycji do konkursu eNgage zgłoszonych zostało 65 wniosków. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 24 naukowców, którzy zaprezentowali przed komisją konkursową swoje innowacyjne projekty o charakterze popularyzatorskim. Biorąc pod uwagę rekomendacje komisji, Zarząd Fundacji wyłonił 13 laureatów, którzy otrzymali nagrody na łączną kwotę blisko 560 tys. złotych.

Profesor Różański otrzymał najwyższą kwotę na realizację programu – 45.000 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group