21-latek chory na rzadki nowotwór kości prosi o pomoc

22.07.2014   Autor: Redakcja
---

Chory na rzadki nowotwór kości chłopak ze Złotowa prosi o pomoc. Przeszedł już kilka operacji, w tym usunięcia guza kręgosłupa, przez ucisk którego został sparaliżowany; chemioterapii i naświetlań. Ale nadzieję na wyleczenie daje tylko klinika w Monachium. Potrzeba pieniędzy!

Tomek nie prosi o wielkie kwoty, ale o jakikolwiek grosz. Jego historia jest pełna cierpienia i walki. Pisze: Mam 21 lat. Od 1,5 roku choruję na mięsaka Ewinga - złośliwy nowotwór kości udowej prawej. Po wielu próbach udało mi się skontaktować z Kliniką w Monachium, która zajmuje się leczeniem tego typu nowotworu z zastosowaniem komórek macierzystych i przeszczepu szpiku. Zostałem zakwalifikowany do leczenia. Taka terapia zwiększa moje szanse na przeżycie. Niestety leczenie jest oczywiście płatne i stąd moja gorąca prośba o jakiekolwiek wsparcie.

Tomek przebył już trzy ciężkie cykle chemioterapii przedoperacyjnej. W lutym przeszedł pomyślnie operację oszczędzającą kończynę z wszczepieniem implantu. Po operacji szybko wracał do zdrowia, jednak choroba nie dała za wygraną. Już w połowie marca zaczęły się dolegliwości lewego barku. W maju okazało się, że są przerzuty: guz lewego barku, guz lewej kości biodrowej i co najgorsze - guz w kręgosłupie, który spowodował ucisk na rdzeń kręgowy, w związku z czym chłopak został sparaliżowany od pasa w dół. Niedawno Tomek przeszedł operację usunięcia guza z kręgosłupa, ale nie wiadomo czy paraliż ustąpi.

- Jestem po radioterapii i kolejnym cyklu chemioterapii – pisze chłopak. - W Polsce tylko tego typu leczenie jest dostępne. Dlatego moja nadzieja to Monachium. Proszę Was o jakąkolwiek pomoc. Na leczenie potrzeba 700 tysięcy złotych!

Heroiczna walka o życie 21-latka jest w Złotowie głośna. Organizowane są dla niego różnego rodzaju akcje charytatywne. Choćby w niedzielę, przez kilka godzin działał Kondi Shop - niezwykły sklep, do którego towary przekazali darczyńcy z całego regionu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został dla Tomka, który jest podopiecznym fundacji Złotowianka.

Nr konta fundacji Złotowianka:
SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
BGŻ Złotów 58 2030 0045 1110 0000 0222 6860 z dopiskiem "Dla Tomasz Kondas k/100"

Przeczytaj więcej o: fundacja zlotowianka, tomasz kondas,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group